| Ονομασία μάρκας: | SMX |
| Αριθμός μοντέλου: | MX-X12000U |
| Μούβ: | 1 ΤΕΜ |
| Όροι πληρωμής: | T/T, Western Union |
| Ικανότητα προμήθειας: | 15000 τμχ/μήνα |
Ο Προβολέας Laser 3LCD MX-X12000U προσφέρει ισχυρή φωτεινότητα, υψηλή ανάλυση και προηγμένη ευελιξία εγκατάστασης για επαγγελματικές εφαρμογές προβολής. Με 12000 ANSI lumens, ανάλυση WUXGA (1920×1200), και πηγή φωτός laser μεγάλης διάρκειας ζωής, είναι σχεδιασμένος για μεγάλους χώρους, projection mapping, καθηλωτικές εγκαταστάσεις, μουσεία, εκθέσεις και σκηνικές παραστάσεις.
Χάρη στην τεχνολογία οθόνης 3LCD, ο προβολέας εξασφαλίζει εξαιρετική ακρίβεια χρωμάτων και ομοιόμορφη φωτεινότητα σε ολόκληρη την οθόνη. Σε συνδυασμό με την τεχνολογία edge blending, τη γεωμετρική διόρθωση και τη δυνατότητα εγκατάστασης 360°, ο MX-X12000U είναι ιδανικός για σύνθετες ρυθμίσεις προβολής, όπως αρχιτεκτονικό mapping και καθηλωτικά περιβάλλοντα.
| Μοντέλο | |
| Μοντέλο | MX-X12000U |
| Φωτεινότητα (ANSI Lumens) | 12000 lumen |
| Ανάλυση | WUXGA (1920 × 1200) |
| Πηγή Φωτός | Laser |
| Συνολικές Προδιαγραφές | |
| Πάνελ | 3x0.76" |
| Τεχνολογία Οθόνης | Οθόνη Υγρών Κρυστάλλων |
| Εγγενής Ανάλυση | WUXGA (1920 × 1200) |
| Πηγή Φωτός | |
| Διάρκεια Ζωής - Κανονική Λειτουργία | 20000 ώρες |
| Διάρκεια Ζωής - Λειτουργία ECO | 20000 ώρες |
| Φακός Προβολής | |
| Τύπος Φακού | Φακός Zoom |
| Zoom/Εστίαση | Χειροκίνητο |
| Αναλογία Ρίψης (16:10) | 1.46-2.95 |
| F# (Ευρύ-Τηλεφωτογραφικό) | F1.7~2.37 |
| f(mm) | 24.4-48.6 |
| Αναλογία Zoom | 2 |
| Μέγεθος Οθόνης | 40-500 ίντσες |
| Βάρος | Περίπου 0.8kg |
| Μετατόπιση Φακού V | +50%, -10% |
| Μετατόπιση Φακού H | ±20% |
| Απόδοση | |
| Αναλογία Αντίθεσης (Ελάχιστη) | 100000:1 |
| Θόρυβος - Κανονικός (90%) | 35dB |
| Θόρυβος - ECO1 (75%) | 32dB |
| Θόρυβος - ECO2 (45%) | 32dB |
| Ομοιομορφία | 80% |
| Αναλογία Εικόνας | Εγγενής: 16:10 Συμβατή: 4:3/16:9/κανονική |
Ο MX-X12000U υποστηρίζει μια ευρεία γκάμα επαγγελματικών διεπαφών AV για απρόσκοπτη ενσωμάτωση.
| Τερματικό (Θύρα Εισόδου/Εξόδου) | |
| Είσοδος | |
| VGA | *1 |
| HDMI 1.4 (ΕΙΣΟΔΟΣ) | *2 |
| USB-A | *1 (5V/1.5A) |
| USB-B | *1 (Οθόνη) |
| RJ45 | *1 (Οθόνη) |
| DVI-D | *1 |
| HD BaseT | *1 |
| HD-SDI (3G-SDI) | Προαιρετικό |
| Είσοδος ήχου (μικρό βύσμα, 3.5mm) | *1 (Κοινή χρήση VGA/DVI-D) |
| Έξοδος | |
| VGA | *1 |
| HDMI 1.4 (ΕΞΟΔΟΣ) | *1 |
| Έξοδος ήχου (μικρό βύσμα, 3.5mm) | *1 |
| Έλεγχος | |
| RS232 | *1 |
| RJ45 | *1 (Έλεγχος) |
| USB-B | *1 (Για αναβάθμιση) |
| Ενσύρματο Τηλεχειριστήριο (ΕΙΣΟΔΟΣ) | *1 |
| Ενσύρματο Τηλεχειριστήριο (ΕΞΟΔΟΣ) | *1 |
Ο προβολέας υποστηρίζει πολλαπλά επαγγελματικά συστήματα ελέγχου για εγκαταστάσεις μεγάλης κλίμακας:
Αυτές οι λειτουργίες επιτρέπουν την απομακρυσμένη παρακολούθηση, την κεντρική διαχείριση και την εύκολη ενσωμάτωση σε συστήματα ελέγχου AV.
Για σύνθετα περιβάλλοντα προβολής, ο MX-X12000U περιλαμβάνει προηγμένα εργαλεία ρύθμισης:
Αυτές οι λειτουργίες διασφαλίζουν τέλεια ευθυγράμμιση εικόνας ακόμη και σε καμπύλες ή ακανόνιστες επιφάνειες.
Ο προβολέας laser MX-X12000U έχει σχεδιαστεί για επαγγελματικά περιβάλλοντα AV, όπως: