| Brand Name: | SMX |
| Model Number: | MX-L5600W |
| MOQ: | 1pc |
| Price: | 750usd/pc |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 10000pcs/Monthly |
| Model No. | MX-L5600W |
| Projection System | 3LCD, 3-chip technology |
| Brightness | 5600 Lumens |
| Native Resolution | WXGA (1280 x 800) |
| Aspect Ratio | 16:10 (Standard)/4:3 (Compatible) |
| Lamp Type | USHIO 280W |
| Lamp Life | 3000H (Normal) / 4000H (ECO) |
| Contrast Ratio | 10000:1 |
| Keystone Correction | V: ±30° / H: ±15° |
| Throw Ratio | 70"@2.1m; 1.4~2.26 : 1 |
| Screen Size | 1.194m~14.81m (40''~300") |
| Lens Shift | V: ±45% (Manual) / H: ±10% (Manual) |
| Speaker | 1x10W |
| Power Supply | 100~240V @ 50/60Hz |
| VGA in | 2 ports |
| HDMI | 2 ports (One compatible with MHL) |
| USB-A | 1 port (Memory viewer) / WiFi Dongle (optional) |
| USB-B | 1 port (Display) |
| RJ45 | 2 ports (Display & Control) |
| Audio Input/Output | Multiple RCA and 3.5mm ports |
| Video Inputs | Component, S-Video, Composite |
| RS232 | 1 port |