| Brand Name: | SMX |
| Model Number: | MX-405LX |
| MOQ: | 1pc |
| Price: | 480usd/pc |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 10000pcs/Monthly |
| Model No. | MX-405LX |
| Brightness | |
| Brightness (Lumens) | 4000 |
| Light Source | Lamp: 240W |
| Display Specifications | |
| Panel | 3×0.63" LCD |
| Display Technology | Liquid Crystal Display (3LCD) |
| Native Resolution | XGA (1024×768) |
| Lamp Specifications | |
| Lamp Consumption | 240W |
| Lamp Lifetime | 10,000H (Normal) / 20,000H (ECO) |
| Projection Lens | |
| Zoom/Focus | Manual |
| Throw Ratio | 70"@2.1m; 1.48~1.78:1 |
| F-number | F:1.6~1.76 |
| Focal Length | f=19.158~23.018mm |
| Zoom Ratio | 1.2x optical |
| Screen Size | 0.888~10.937m (30"~300") |
| Aspect Ratio | |
| Aspect Ratio | 4:3 (Standard) / 16:9 (Compatible) |
| Input/Output Ports | |
| VGA Input | ×1 |
| HDMI Input | ×2 |
| Video Input | ×1 |
| Audio In (3.5mm) | ×1 |
| Audio In (RCA) | ×1 |
| USB-A 2.0 | ×1 |
| USB-B | ×1 (Display) |
| RJ45 | ×1 (Display) |
| VGA Output | ×1 |
| Audio Out (3.5mm) | ×1 |
| RS232 Control | ×1 |
| RJ45 Control | ×1 |
| USB-B (for upgrade) | ×1 |
| Audio | |
| Speaker | 1×16W |
| Adjustment Functions | |
| Keystone Correction | Vertical: ±30° / Horizontal: ±30° |
| 4 Corner Correction | Supported |
| Dimensions & Weight | |
| Maximum Dimensions (W×H×D) | 345×261×99 mm |
| Net Weight | ~3.26 kg |
| Standard Accessories | |
| Included Items | Power cord, VGA cable, Remote control |